KIRAN DA OLSA KIRIL DÜŞ FAKAT EĞİLME SAKIN

22 Mart 2010 Pazartesi

“Ekonomik sıkıntılardan bahsetmeyelim, bunlar Ergenekon’a gölge düşürüyor” cümlesi nedeniyle En yüksek maaşı Oral Çalışlar'a vermek gerek.

         Akşam yazarı Oray Eğin bugünkü yazısının bir bölümünde, TRT'de programa başlayacak Oral Çalışlar'ın ne kadar maaş alacağını sorguladı. Yandaş gazetecilerin son zamanlarda TRT'den ve TMSF'den program kaptıklarına değinen Eğin, yüksek maaşıyla konuşulan Fehmi Koru'nun rekorunun kırılıp kırılmadığını da merak etti...
          İşte Eğin'in yazısı
          ”Günümüzün en hızlı neo-liberallerinden eski solcu Oral Çalışlar da diğer yandaşlar gibi TRT’den program kapmış... AKP’ye yağ çekmenin mükafatı olarak ya TRT’de ya da TMSF’nin el koyduğu kanallarda program kapıyorsunuz malum...
          Yoksa siz hâlâ buralardan program kapmayan bir yandaş gazeteci misiniz?
          Yeni dönemin ödülü bu: Fehmi’si, Derya’sı, Ergun’u, Taha’sı, Ekrem’i derken şimdi de Oral Çalışlar vergilerimizle desteklenen TRT’den kasasını dolduracak.
        
        Çalışlar’ın mükafatı ne kadar? Yağcılığın karşılığında ne kadar para alacak? Rekor Fehmi’de mi yoksa Oral Çalışlar daha mı fazla kazanacak... Merak ediyorum. Merak etmek hakkım.
        
         Eğer TRT’de maaşlar yağcılığın dozuna göre belirleniyorsa bu aralar en çok Oral Çalışlar’ın kazanması gerek... Zira en son “Ekonomik sıkıntılardan bahsetmeyelim, bunlar Ergenekon’a gölge düşürüyor” gibi cümleler kurmaya bile başlamıştı.

         Anasının karnından yandaş doğanlar bile bu kadarını yapamamıştı zira! Kendisi bu dönemin birinci “papatya”sı olmak için elinden gelen her şeyi yapıyor kısacası; umarım karşılığını alır...”
        
         Odatv.com

1 yorum:

  1. “Ekonomik sıkıntılardan bahsetmeyelim, bunlar Ergenekon’a gölge düşürüyor” :) :) :) gülmek böyle birşey sanırım :) :) :) yok artık daha neler. fıkra konusu olacak kadar saçma oldu artık ergenekon hükümet biraksın espiri yapmayı yüzde 47 aldığı oyla tek başına "stand up" yapmaya hakkı yok. memlekete tek yararı var... bu parasızlıkta, bu olumsuz gelişmelerle vaandaşlarını yaptıklarıyla güldüre bilen tek parti AKP "KOMİKSİN AKP"

    YanıtlaSil